Gala Mistrzów Sportu Siódemki 2014

W Siódemce tłusty czwartek (12.02.2015) stał się świętem sportu szkolnego.  Na auli odbyła się uroczysta Gala Mistrzów Sportu Siódemki, na której gościli wszyscy członkowie Siódemkowej sportowej rodziny.

Gala rozpoczęła się minutą ciszy, która była poświęcona pamięci zmarłemu Tadeuszowi Romiszewskiemu –  prezesowi Krakowskiego Szkolnego Związku Sportowego, wieloletniemu koordynatorowi i realizatorowi Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. Następnie konferansjerzy: Katarzyna Kopacz i Jakub Rak wygłosili wiersz Kazimierza Wierzyńskiego pt. „Nurmi”. W tle przygrywał na gitarze elektrycznej Maciej Konik.

Na uroczystości pojawili się zaproszeni goście: Marta Patena – wiceprzewodnicząca Komisji Edukacji Rady Miasta Krakowa, Paweł Popławski – kierownik Działu Planowania i Przygotowania Inwestycji ZIS Kraków, Maciej Babecki – przewodniczący rady Rodziców, Łukasz Kasperzec – trener koszykarzy Wisły Kraków. Gościem specjalnym była: koszykarka Wisły Can-Pack Kraków, reprezentantka Polski, klubowa wicemistrzyni Euroligi kobiet, trzykrotna mistrzyni Polski, najpiękniejsza zawodniczka mistrzostw Europy w koszykówce w 2011 roku – Agnieszka Szott-Hejmej.

Po powitaniach i krótkich przemówieniach poznaliśmy laureatów plebiscytu na najlepszego sportowca Siódemki 2014. Zostali nimi: Małgorzata Hołota (klasa 1e, wioślarstwo), Bartłomiej Hołuj (klasa 2d, lekka atletyka), Jan Rerak (klasa 2d, koszykówka), Kacper Wąsala (klasa 3g, siatkówka), Krzysztof Kozik (klasa 2c, piłka nożna), Piotr Fenoszyn (klasa 3f, siatkówka), Bartosz Ojczyk (klasa 2c, lekka atletyka), Kinga Bielas (klasa 3h, rugby), Adrian Chmiała (klasa 3f, wspinaczka sportowa), Krzysztof Wojewoda (klasa 2h, strzelectwo sportowe).

Następnie nagrodzono mistrzów ostatnich zawodów szkolnych w narciarstwie alpejskim, snowboardzie, szachach, tenisie stołowym, a także uczestników I Międzypokoleniowego Turnieju tenisa stołowego. Gala była doskonałą okazją do wyróżnienia także nauczycieli, którzy nie tylko wlewają do głów uczniowskich olej, ale potrafią ubrać się sportowy strój i własnym przykładem pokazywać, że aktywność fizyczna jest równie ważna jak wiedza. Wśród nich znaleźli się: Magdalena Palacz (język polski) – pierwsza rakieta tenisa stołowego wśród nauczycieli; Agnieszka Foryś (język polski) – mistrzyni kibicowania i dobra dusza sportowej Siódemki; Robert Wilk (język polski) – entuzjasta sportowej walki na parkiecie; Grzegorz Toboła (historia) –aktywny stoik, sympatyk koszykówki w praktyce; Janusz Dudek (język angielski) – istny wulkan talentów sportowych; Michał Kowalski (pedagog) – u niego każdy sportowiec znajdzie oparcie; Piotr Pikuła (religia) – przykład harmonijnego rozwoju dualistycznej istoty człowieka; Przemysław Łukasik (historia) – potrafi zrzucić garnitur i zagrać w kosza; Michał Śliwa (edukacja dla bezpieczeństwa) – bezpiecznie znaczy sportowo.

Nie można było zapomnieć o podziękowaniach dla Macieja Babeckiego – przewodniczącego Rady Rodziców, za wsparcie wszystkich inicjatyw sportowych Siódemki oraz dla Anatola Skawińskiego – dziadka uczennicy, za sponsoring przekąsek podczas różnych imprez sportowych. Zupełnie nieplanowanym punktem uroczystości były podziękowania Dyrekcji dla nauczycieli wychowania fizycznego za zaangażowanie, motywowanie i uczniowskich pasji sportowych.

W końcu nastąpił główny punkt Gali Mistrzów Sportu Siódemki. Z białej koperty wyciągnięto najbardziej oczekiwaną informację wieczoru. Wszyscy sportowcy otrzymali sportowe upominki, puchary i pamiątkowe dyplomy. Finalistów nagradzała Agnieszka Szott-Hejmej – gość specjalny gali.

Oto kolejność finałowej dziesiątki:
miejsce X – Bartłomiej Turosz (klasa 2f, wioślarstwo),
miejsce IX – Filip Kuras (klasa 2e, wędkarstwo),
miejsce VIII – Dominika Dobranowska (klasa 3i, taniec towarzyski),
miejsce VII – Aleksandra Wachowiak (klasa 2f, koszykówka),
miejsce VI- Kacper Majka (klasa 2h, koszykówka),
miejsce V – Gabriela Siuta (klasa 2f, lekka atletyka),
miejsce IV – Marcin Biederman (klasa 1e, biegi na orientacje),
Miejsce III – Mateusz Dyba (klasa 3d, modelarstwo kosmiczne),
miejsce II – Arkadiusz Babecki (klasa 3e, wioślarstwo).
Najlepszym sportowcem Siódemki roku 2014 została Katarzyna Martyna (klasa 1h, lekka atletyka) – sylwetki wszystkich sportowców pod linkiem.

Na zakończenie gali „Kapela od święta” w składzie: wokale: Iza Krokosz, Gośka Szostak; klawisze: Marzena Machnik; gitarzyści: Maciej Konik, Tomek Dębiak; basista: Łukasz Chanek; perkusista: Bartek Sendor -wykonała utwór Queen „We are the champions”. Niesieni falą muzycznych wibracji zaproszeni goście, dyrekcja, rodzice, uczniowie, absolwenci i wszyscy sympatycy sportu w Siódemce zapełnili parkiet auli i do późnych godzin wieczornych wykazywali się nieprzeciętną kondycją i poczuciem rytmu podczas Balu Sportowca.

KT