Menu Zamknij

Gazeta uczniowska

Uczniowska gazetka Siódemki pojawia się w przestrzeni szkolnej i znika niemalże jak fatamorgana. Nie ma stałego szyldu, tytułu ani składu, również forma (choć w większości wydań papierowa) zmienia się w związku ze zmiennymi (zwłaszcza ostatnio…) uwarunkowaniami zewnętrznymi. A jeżeli chodzi o częstotliwość kolejnych edycji, to myślę, że żaden, najzdolniejszy nawet, matematyk nie zdołałby podać wzoru, który pozwoliłby, w przybliżeniu chociaż, określić datę wydania następnego numeru Siódemkowego pisma.

W całej tej zmienności istnieje jednak jeden element stały – gazetka zawsze jest wydawana tylko wtedy, jeśli pojawią się uczniowie, którzy potrzebują poprzez nią się wypowiedzieć. To oni biorą na swe barki troskę o kształt wydania, dotrzymanie terminów, przygotowanie składu i tym podobne sprawy. I nieważne czy są humanistami, matematykami, czy też biologami – jeśli odkryją w sobie tego specyficznego bakcyla, potrafią pokonać wiele przeciwności.

Zawsze również mogą liczyć na życzliwą pomoc i opiekę troskliwego akuszera – polonistę Roberta Wilka.


SpoZa logo

Obecnie działamy w składzie 2020/2021:

Redaktor naczelny: Sofia Guk

Redaktorzy: Jan Lipowski, Dorota Loch, Julia Zawada, Anna Masłoń, Dominika Buczek, Karolina Krężołek, Wiktoria Sęk, Zuzanna Mruk

DTP i grafika: Marysia Hejmo i Róża Górka

Napisz do Redakcji


Gazeta uczniowska – numery archiwalne


Gazeta Międzyszkolna

Międzyszkolna inicjatywa połączonych sił uczniowskich dziennikarzy z Krakowa nosi tytuł „Gazetka międzyszkolna”. Jej tworzeniu towarzyszyła naczelna redaktorka Siódemkowej gazety „Spoza” – Sofia Guk. W pierwszym numerze można przeczytać artykuł naszej uczennicy – Karoliny Krężołek.

Skip to content