Menu Zamknij

Gazeta uczniowska

Uczniowska gazetka Siódemki pojawia się w przestrzeni szkolnej i znika niemalże jak fatamorgana. Nie ma stałego szyldu, tytułu ani składu, również forma (choć w większości wydań papierowa) zmienia się w związku ze zmiennymi (zwłaszcza ostatnio…) uwarunkowaniami zewnętrznymi. A jeżeli chodzi o częstotliwość kolejnych edycji, to myślę, że żaden, najzdolniejszy nawet, matematyk nie zdołałby podać wzoru, który pozwoliłby, w przybliżeniu chociaż, określić datę wydania następnego numeru Siódemkowego pisma.

W całej tej zmienności istnieje jednak jeden element stały – gazetka zawsze jest wydawana tylko wtedy, jeśli pojawią się uczniowie, którzy potrzebują poprzez nią się wypowiedzieć. To oni biorą na swe barki troskę o kształt wydania, dotrzymanie terminów, przygotowanie składu i tym podobne sprawy. I nieważne czy są humanistami, matematykami, czy też biologami – jeśli odkryją w sobie tego specyficznego bakcyla, potrafią pokonać wiele przeciwności.

Zawsze również mogą liczyć na życzliwą pomoc i opiekę troskliwego akuszera – polonistę Roberta Wilka.


SpoZa logo

Obecnie działamy w składzie 2022/2023:

Opiekunka redakcji: Ewa Dryjka

Redaktor naczelny: Oskar Krzywda

Redaktorzy: Anna Masłoń, Mateusz Jarzyło, Alicja Wilk

Grafika: Nina Sagan, Milena Plebankiewicz, Oskar Krzywda

Media społecznościowe: Iga Nikolow

Napisz do RedakcjiGazeta uczniowska – numery archiwalne


Gazeta Międzyszkolna

Międzyszkolna inicjatywa połączonych sił uczniowskich dziennikarzy z Krakowa nosi tytuł „Gazetka międzyszkolna”. Jej tworzeniu towarzyszyła naczelna redaktorka Siódemkowej gazety „Spoza” – Sofia Guk. W pierwszym numerze można przeczytać artykuł naszej uczennicy – Karoliny Krężołek.

Skip to content