Menu Zamknij

Aktualności

Pożegnanie Dyrektor Anny Bulandy-Cisak

Anna Bulanda-Cisak

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Anny Bulandy-Cisak, dyrektora naszego liceum w latach 1980-1991, serdecznego człowieka, przyjaciela nauczycieli i młodzieży.  

Pani Dyrektor była osobą, na którą zawsze mogliśmy liczyć: potrafiła rozwiązać każdy problem, nie odmawiała rady ani pomocy. Zrozumienie i życzliwość, które nam wszystkim okazywała, łączyła z ogromną dbałością o poziom nauczania i wizerunek szkoły w środowisku oświatowym.    

Obdarzona pogodą ducha i poczuciem humoru, zjednywała sobie zarówno nauczycieli, rodziców, jak i uczniów.  

Droga Pani dyrektor, bardzo nam będzie brakowało Pani zainteresowania problemami szkoły, troski o to, jak wychowujemy młodzież, radości z dużych i małych sukcesów uczniów i nauczycieli.  

Ci, z którymi Pani współpracowała, i ci, którym dane było spotkać Panią na swojej drodze, z wdzięcznością w sercu zawsze będą o Pani pamiętać!  

Pozostajemy z wdzięcznym wspomnieniem,  

dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy, uczniowie, rodzice 
VII LO im. Zofii Nałkowskiej w Krakowie  

Rozdanie dyplomów dla Wolontariuszy

25 maja 2023 r. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i certyfikatów uczniom, którzy uczestniczyli w niedawnych akcjach charytatywnych i dobroczynnych: Wielkanocnej Zbiórce Żywności, Dniu Dawcy Szpiku Fundacji DKMS oraz Projekcie a Paulo.

Z całego serca dziękujemy wszystkim wolontariuszom, których ciężka praca sprawia, że nasz świat staje się lepszym miejscem. Uczniów zainteresowanych zaangażowaniem się w nachodzące przedsięwzięcia Szkolnej Rady Wolontariatu zapraszamy do kontaktu z jej przewodniczącą Agatą Kędzierską (IIB) lub ze szkolną pedagog i psycholog.

Warsztaty ze Strażą Miejską

Funkcjonariusze Ewa Federyga i Waldemar Sypuła oraz szkolna pedagog Marta Junczys

23 maja z inicjatywy naszych Przyjaciół ze Straży Miejskiej odbyły się dodatkowe warsztaty poruszające niezwykle trudną, ale i ważną tematykę, jaką jest problem handlu ludźmi. Funkcjonariusze przeprowadzili zajęcia w klasach trzecich i klasie pierwszej. Kolejna edycja warsztatów na ten temat jest planowana już na jesień.

Go to Dent

Dnia 18 kwietnia 2023 r. zrealizowaliśmy program profilaktyki zdrowia jamy ustnej Go to Dent. Uczniowie biorący udział w projekcie wysłuchali prelekcji, której treść obejmowała zagadnienia z edukacji zdrowotnej. Każdy uczestnik mógł również skorzystać z darmowego przeglądu stomatologicznego oraz otrzymał osobisty pakiet artykułów higienicznych.

Konkurs recytatorski

Niektórzy lubią poezję”…

…i ci właśnie zebrali się w czytelni naszej biblioteki 17 kwietnia 2023 roku, by słuchać i recytować wiersze Wisławy Szymborskiej. Uczestnicy Konkursu Recytatorskiego czarowali niebanalną interpretacją, przemyślanym ruchem scenicznym i starannie dobranymi rekwizytami. Poetycki portret Noblistki skrzył się ironią oraz humorem, ale nie brakowało także dystansu i refleksji nad kondycją człowieka.

Jury (Krystyna Kempka, Magdalena Palacz, Małgorzata Urbaniak) po gorącej dyskusji uznało, że strofy poetyckie najpiękniej wybrzmiały w wykonaniu Zuzanny Partyki z klasy 3 A – I miejsce, Grzegorza Mystka z klasy 2 D – II miejsce, Agnieszki Ziewiec z klasy 3 F – III miejsce oraz Hanny Gernand z klasy 1 G – wyróżnienie i Kornela Steca z klasy 2 G – wyróżnienie.

Zwycięzcy otrzymali z rąk dyrektora Wojciecha Zagórnego nagrody rzeczowe oraz dyplomy, a wszyscy pozostali – słodycze i szkolne gadżety.

Spotkanie dopełniło wystąpienie Poli Marciniec i Dagmary Ruty-Kowalczyk z klasy 4 G przybliżające zebranym biografię Noblistki.

Małgorzata Urbaniak

Matematyczna gra terenowa

Zapraszamy do udziału w matematycznej grze terenowej. Wystarczy pobrać aplikację mathcitymap.eu oraz wybrać grę o numerze 369502. 

Dla pierwszych pięciu osób, które w sobotę (15.04) zgłoszą się w Siódemce z rozwiązanymi zadaniami przewidziane są nagrody. Będziemy czekać na Was w sali B4 od godziny 10.

Dobrej zabawy i do zobaczenia w siódemce. 

Pozdrawiamy

Zespół Matematyków

Warsztaty ze Strażą Miejską

27 i 28 marca we wszystkich klasach pierwszych odbyły się warsztaty na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich. Zorganizowanie zajęć było możliwe dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionych z naszą szkołą Funkcjonariuszy Straży Miejskiej – Pani Ewy Federygi i Pana Waldemara Sypuły. Serdecznie dziękujemy!

Zmarł prof. Andrzej Białkiewicz, Rektor Politechniki Krakowskiej

Społeczność VII Liceum Ogólnokształcącego im. Zofii Nałkowskiej w Krakowie z żalem przyjęła wiadomość o śmierci Jego Magnificencji Rektora Politechniki Krakowskiej, prof. dr hab. inż. arch. Andrzeja Białkiewicza.  

Nasza szkoła od wielu lat współpracowała z Politechniką Krakowską, której władze, a szczególnie śp. Profesor Andrzej Białkiewicz, z dużym zaangażowaniem patronowały temu przedsięwzięciu. 

Rozległa wiedza i autorytet naukowy łączyły się w osobowości Profesora ze zrozumieniem oraz życzliwością dla każdego człowieka.  

Zapamiętamy śp. Profesora Andrzeja Białkiewicza jako szczerego przyjaciela społeczności naszego Liceum oraz animatora działań związanych z patronatem Politechniki Krakowskiej nad Siódemką.  

Cześć Jego pamięci!  

Skip to content