Menu Zamknij

Aktualności

2022.06 Sylwester Łotocki

Sylwester Łotocki zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu Politechniki Krakowskiej

Siódemkowicz ponownie najlepszy! Dziesiąta jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Konkursu Politechniki Krakowskiej „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz” padła łupem Sylwestra Łotockiego z klasy 3d1.

Jako zwycięzca otrzymał fantastyczne nagrody: laptop, nagrodę finansową w wysokości 2000 zł, a także dodatkowe punkty w postępowaniu rekrutacyjnym na studia I stopnia na Politechnice Krakowskiej.

 

2022.06 Ballady i romanse

Światy i Zaświaty. Ballady i Romanse a Malarstwo polskie XIX wieku.

Klasa 2B uczestniczyła dziś w projekcie z okazji Roku polskiego romantyzmu. Ideą projektu jest upamiętnienie ważnego dla kultury polskiej wydarzenia – 200 rocznicy pierwszego wydania „Poezyj” Adama Mickiewicza zawierającego „Ballady i romanse”, które zapoczątkowało w naszej kulturze epokę Romantyzmu. Projekt powstał z inicjatywy Fundacji Equinum we współpracy z Muzeum Narodowym w Krakowie, Centrami Kształcenia Ustawicznego działającymi przy Zakładach Karnych w Nowym Wiśniczu, Wronkach, Stargardzie, Wojkowicach, Płocku, Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół w Świątnikach Górnych i VII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie.

2022.05 Złoto siatkarek na koniec sezonu 2021-2022

Złoto siatkarek na koniec sezonu 2021/2022

Na koniec sezonu sportowego 2021/2022, siatkarki VII LO wzięły udział w turnieju piłki siatkowej organizowanym przez Akademię Górniczo-Hutniczą w ramach „AGH na sportowo”. Nasza drużyna zagrała koncertowo, docierając do finału imprezy po pokonaniu zespołów VI LO, XXIV LO oraz I LO.  W finale nasze zawodniczki utrzymały wysoki poziom koncentracji, a przede wszystkim poziom sportowy i ponownie pokonały XXIV LO. Należy podkreślić, że wszystkie mecze drużyna VII LO wygrała bez straty seta!

2022.05 Diamentowa Maja Różańska

Diamentowa Maja Różańska

Z przyjemnością informujemy, że Maja Różańska z klasy 3b1 została finalistką ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z zakresu geografii z elementami geologii. Na przestrzeni trzech etapów, Maja z powodzeniem zmierzyła się z licznymi zadaniami sprawdzającymi wiedzę i umiejętności obliczeniowe na poziomie licealnym i uniwersyteckim. Zadania dotyczyły szerokiego zakresu nauk geograficznych, takich jak m.in. geologia, kartografia, hydrologia czy geochemia. Sukces zapewnia Mai przyjęcie na określone przez władze uczelni kierunki studiów stacjonarnych prowadzonych w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie z pominięciem warunków rekrutacji.

2022.05 Laureatki konkursu na Mądrą Książkę Roku 2021

Laureatki konkursu na Mądrą Książkę Roku 2021

Iga Stanisławska z klasy 2A oraz Alicja Bal z klasy 3E1 zostały laureatkami konkursu dla szkół średnich na najlepszą laudację lub okładkę dla Mądrej Książki Roku 2021, zorganizowanego w ramach Copernicus Festival przez Uniwersytet Jagielloński. Iga Stanisławska, w kategorii laudacja, zajęła I miejsce. Natomiast Alicja Bal, w kategorii autorski projekt okładki, zajęła III miejsce.

2022.04 Witold Głód

Witold Głód laureatem Olimpiady Języka Angielskiego

Witold Głód, uczeń klasy 2A, został laureatem 46. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego. Olimpiady, która stanowi ogromne wyzwanie nie tylko językowe, ale również erudycyjne. Poza umiejętnością rozwiązywania wybitnie trudnych testów gramatyczno-leksykalnych, wymaga opanowania szerokiej wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego oraz znajomości i krytycznej analizy wybranych pozycji z literatury brytyjskiej i amerykańskiej.

Serdecznie gratulujemy Witkowi i życzymy dalszych sukcesów!

2022.04 Jan Burek

Jan Burek finalistą Olimpiady Biologicznej

Z radością informujemy, że Jan Burek z klasy 3F1, został finalistą 51 edycji Olimpiady Biologicznej. Droga do tego sukcesu była trudna, gdyż wymagała przystąpienia do części praktycznej, na którą składały się zadania wykonywane w czterech pracowniach, sprawdzające umiejętności z takich dyscyplin naukowych jak zoologia, botanika, biochemia, bioinformatyka z metodologią badań naukowych i statystyką. Jan rozpoznawał gatunki zwierząt z próbki wody pochodzącej z Antarktydy, wykonywał rozmazy krwi różnych kręgowców (ssaki, ptaki, ryby) oraz rozpoznawał te preparaty. W pracowni biochemicznej badał stężenie białka metodą Bradforda, wykorzystując samodzielnie wykonaną krzywą wzorcową.

2022.04 Dzień otwarty 2022

Dzień Otwarty 2022

W sobotę 23 kwietnia w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Zofii Nałkowskiej w Krakowie miał miejsce ,,Dzień Otwarty 2022”. Kandydaci wraz z rodzicami zapoznawali się z bogatą ofertą edukacyjną, rozmawiali z nauczycielami, a także zwiedzali szkołę w towarzystwie oprowadzających ich uczniów. Ósmoklasiści mieli ponadto możliwość uczestniczenia w zajęciach prezentujących poszczególne profile klas oraz zobaczyć pokazowe zajęcia treningu sekcji wspinaczkowej i sekcji siatkarskiej.

Skip to content