Menu Zamknij

Autor: Monika Sobczak

Agata Kędzierska – najwspanialsza z „8 Wspaniałych”

Z wielką radością i dumą informujemy, że nasza uczennica, Agata Kędzierska, znalazła się w prestiżowym gronie zwycięzców XXX Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych”.

Celem Konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań, działań i postaw młodzieży, upowszechnianie idei młodzieżowego wolontariatu oraz promowanie działań szkolnych klubów wolontariatu (przypominamy, że Agata przewodniczy Szkolnej Radzie Wolontariatu w VII LO).

Agata nie tylko została wyróżniona jako jedna z elitarnej grupy ośmiu wspaniałych z Krakowa, ale ponadto Jury zdecydowało, że będzie ona reprezentowała Kraków w ogólnopolskiej edycji konkursu.

Agata z niezwykłym oddaniem poświęca się pracy na rzecz drugiego człowieka, co wynika (jak to sama kiedyś powiedziała) „po prostu z miłości do ludzi i miłości do czynienia dobra”. Sformułowanie to najpełniej oddaje jej osobowość i motywację do działania, które wynikają z potrzeby serca. Serdecznie gratulujemy tego wielkiego sukcesu i trzymamy kciuki za wszystkie przyszłe przedsięwzięcia!

Joanna Pająk i Krzysztof Kotarski Finalistami 50. Olimpiady Geograficznej

Z ogromną radością i uznaniem informujemy, że w rozgrywanym w Łodzi tegorocznym etapie centralnym 50. Olimpiady Geograficznej tytuły Finalistów wywalczyło aż dwoje naszych uczniów: Joanna Pająk z klasy 4B i Krzysztof Kotarski z klasy 4D!
Nieoficjalnie możemy także nadać Asi tytuł Najlepszej Geografki Województwa Małopolskiego! 😉 Była bowiem jedyną uczennicą z naszego okręgu w gronie finalistów.
Wsparcia w przygotowaniu uczniów do konkursu udzielili nasi geografowie: Anna Szczerbińska i Paweł Młodawski.
Przy okazji warto wspomnieć, że do wcześniejszego etapu okręgowego zakwalifikowało się rekordowe ośmioro Siódemkowiczków: Maria Bartuś (4D), Julia Antosz (4D), Aleksandra Koźlak (4D), Szymon Zuziński (3B), Piotr Gołąb (3D) i Paweł Leśnik (3D). W przygotowaniach do konkursu cała ósemka wykazała się wielkim zaangażowaniem, wiedzą i zespołowością. Brawa należą się także i dla nich!
Gratulujemy!

Olimpiada Geograficzna to olimpiada przedmiotowa należąca do najważniejszych szkolnych konkursów. Do walki o tytuł ”Najlepszego Geografa w Polsce” rokrocznie stają tysiące uczniów.  Stawka jest niezwykle wysoka, a konkurs kosztuje wiele miesięcy trudów i wyrzeczeń. Aby zdobyć upragnione wyróżnienia, uczniowie muszą wykazać się umiejętnością pisania pracy naukowej na poziomie uniwersyteckim (1. etap) oraz wiedzą i umiejętnościami geograficznymi wykraczającymi wyraźnie poza zakres materiału matury rozszerzonej, wykazując je w części pisemnej i ustnej drugiego (okręgowego) i trzeciego (centralnego) etapu. Finaliści i laureaci takich olimpiad zwolnieni są z egzaminu maturalnego z danego przedmiotu, uzyskując awansem 100% z matury rozszerzonej, co w praktyce otwiera im drzwi na wymarzone kierunki studiów w całej Polsce!

Więcej informacji o Olimpiadzie Geograficznej można znaleźć pod linkiem:

Paweł Młodawski

Sukces naszej fotograf Anny Szermer

Nasza znakomita siódemkowa fotograf, Anna Szermer, uczennica klasy 3G, została zwyciężczynią XIV edycji konkursu fotograficznego „Zimą malowane” organizowanego przez Centrum Kultury Podgórza.

Nagrodzony cykl siedmiu fotografii przedstawia zimowe, górskie krajobrazy Austrii i Słowacji.

Zdjęcia prezentujemy poniżej, jednocześnie zapraszamy na piękną wystawę fotograficzną „W obiektywie Anny Szermer”, w holu przed biblioteką, gdzie zobaczycie te, jak i inne znakomite prace Ani.

Serdecznie gratulujemy!

Grzegorz Toboła

Krzysztof Kotarski najlepszym mówcą Szkoły Debaty!

Szkoła Debaty to całoroczny projekt edukacyjno-wychowawczy, który gromadzi reprezentantów 16 krakowskich szkół średnich wokół idei Debat Oksfordzkich. Najlepszym mówcą tegorocznej edycji został Krzysztof Kotarski z klasy 4D. Jest to nagroda przyznawana mówcom, którzy najlepiej wywiązywali się ze swojej roli w debacie, prezentowali nienaganną postawę podczas turnieju oraz wykazali się wyjątkowymi umiejętnościami retorycznymi. Krzysztof wypełniając rolę czwartego mówcy, który jak sam mówi, „ma niewątpliwą przyjemność podsumować debatę” zdobył sympatię sędziów oraz publiczności i otrzymał ten wyjątkowy tytuł.

Szkolna reprezentacja w składzie: Julia Antosz (4D), Aleksandra Koźlak (4D), Anna Krzyworączka (4F) oraz Krzysztof Kotarski (4D) zajęła w turnieju ostatecznie 4. miejsce.

Serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy drużynie za godne reprezentowanie szkoły na niwie debatanckiej przez cztery lata.

Aleksandra Koźlak laureatem Olimpiady Znajomości Afryki!

Niezmiernie miło nam poinformować o sukcesie Aleksandry Koźlak, uczennicy klasy 4D!

W rozgrywanym w czwartek (11.04.2024) finale centralnego (trzeciego) etapu ogólnopolskiej Olimpiady Znajomości Afryki w Lublińcu, Ola zdobyła 10. miejsce, co zapewniło jej tytuł laureata tej prestiżowej Olimpiady honorowanej w Rankingu Perspektyw! Test dotyczył: antropologii, historii, politologii, misjologii, przyrody oraz geografii Afryki. Tytułem laureata nagrodzono 18 osób spośród 75 finalistów i ogółu kilku (jeśli nie kilkunastu) tysięcy uczniów z około 1400 szkół mierzących swoje siły w tegorocznej edycji konkursu.

Pełne wyniki finału XXII Olimpiady Znajomości Afryki pod poniższym linkiem:

Tytuł daje Oli przepustkę na liczne kierunki studiów z pominięciem postępowania rekrutacyjnego. Należą do nich m.in. ekonomia, psychologia, kulturoznawstwo czy dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Pełną lista kierunków, które honorują laureatów i finalistów OZA prawem do pominięcia rekrutacji można znaleźć pod linkiem: https://olimpiadaoafryce.pl/indeksy/

Skromnego wsparcia w przygotowaniu Oli do konkursu udzielili nasi geografowie Anna Szczerbińska i Paweł Młodawski.

Gratulujemy!

XXIV Kiermasz Dobrych Serc

Już po raz dwudziesty czwarty odbył się w naszej szkole Kiermasz Dobrych Serc, dzięki któremu podarowane książki dostały drugie życie, a potrzebujący –wsparcie. Coroczna akcja charytatywna prowadzona przez bibliotekę VII LO zawsze budzi duże zainteresowanie i sprawia wiele radości uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy z ciekawością przeglądają zgromadzone książki i zawsze znajdą coś dla siebie. Przez trzy kiermaszowe dni „białe kruki” unoszą się w powietrzu i przyjaźnie komentują całe wydarzenie.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za udział w Kiermaszu. Dzięki Waszej ofiarności zebraliśmy 1950 złotych, które przekażemy partnerskiej szkole św. Marii Magdaleny ze Lwowa.

Do zobaczenia na kolejnym Kiermaszu Dobrych Serc.

Małgorzata Urbaniak

Światło dla Ukrainy

fot. UM Dębica

Potrzebujemy zebrać jak najwięcej pustych, umytych puszek konserwowych dla żołnierzy ukraińskich na front.
Raz w miesiącu dziewczyna, która uczyła się w naszym liceum na początku wojny w 2022 roku będzie zbierać wszystko z pudełek z puszkami i przekazywać do Lwowa, gdzie wolontariusze przygotują świece okopowe dla żołnierzy ukraińskich, po czym wyślą je na front, żeby wojskowi mogli uzyskać światło, ciepło, wysuszyć ubrania i ugotować jedzenie.
Będziemy bardzo wdzięczni za udział w akcji charytatywnej i pomoc naszym żołnierzom!

Sofiia z 3F

Pudełko na puszki będzie wystawione pod Aulą od 25 marca. Zachęcamy do wsparcia akcji!

Rekolekcje wielkopostne  

Rekolekcje wielkopostne
dla uczniów VII Liceum Ogólnokształcącego im. Zofii Nałkowskiej w Krakowie 

Przed Wielkanocą, jak co roku w Wielkim Tygodniu, przychodzi czas duchowych ćwiczeń dla wszystkich, którzy uczęszczają na zajęcia katechetyczne. Spotkania formacyjne odbędą się zgodnie z poniższym harmonogramem. 

Poniedziałek i wtorek 25 i 26 marca (szkolna aula): 

godz. 9.15-10.00 – klasy trzecie i czwarte 

godz. 11.05-11.50 – klasy drugie 

godz. 13.00-13.45 – klasy pierwsze. 

W czasie rekolekcji uczniowie nieuczęszczający na lekcje religii odbywają planowe zajęcia dydaktyczne. 

Środa 27 marca (Kościół pw. Najświętszej Marii Panny z Lourdes): 

godz. 11.15 – Eucharystia i spowiedź. 

Zajęcia dydaktyczne i wychowawcze odbywają się dla wszystkich uczniów zgodnie z planem lekcji do godz. 10.55. 

Dzień Otwarty 2024

Serdecznie zapraszamy uczniów klas ósmych wraz z rodzicami do odwiedzenia VII Liceum Ogólnokształcącego im. Zofii Nałkowskiej w sobotę 13 kwietnia 2024 r.  Dzień Otwarty odbędzie się w godzinach 10.00 – 13.00. Kandydaci będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, porozmawiać z nauczycielami, a także zwiedzić budynek liceum w towarzystwie oprowadzających ich uczniów. Ósmoklasiści zobaczą sale lekcyjne i halę sportową oraz poznają profile klas.

Szczegółowy plan wydarzenia pojawi się wkrótce na stronie internetowej szkoły.

Do zobaczenia w Siódemce! 

Skip to content