Autor: Dariusz Szlagor

Zebrania z rodzicami 18.04.2024.r.

Zapraszamy wszystkich rodziców i opiekunów na zebrania, które odbędą się w czwartek 18 kwietnia 2024 r. według następującego planu:

17:30 – klasy II i III (z wyjątkiem klas IIIB i IIID)

18:30 – klasa IIIB oraz klasy I i IV (z wyjątkiem klasy IE)

Szczegółowy harmonogram wywieszony będzie w dniu zebrania w holu szkoły.

Sukces w rankingu liceów „Perspektywy 2024”

Z satysfakcją i radością informujemy, że w XXVI edycji prestiżowego rankingu liceów ogólnokształcących miesięcznika „Perspektywy” VII LO w Krakowie zajęło 100. miejsce w rankingu ogólnym oraz 93. miejsce w rankingu maturalnym w Polsce.

Nasza szkoła zajęła również 10. miejsce w rankingu liceów ogólnokształcących w województwie małopolskim.

Miejsce wśród stu najlepszych liceów w Polsce oraz wśród dziesięciu najlepszych liceów w Małopolsce napawa nas dumą z osiągnięć naszych zeszłorocznych maturzystów.

Link do rankingu: RANKING LICEÓW OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH 2024

Komunikat dotyczący realizacji akcji ankietowej „Porozmawiajmy o Krakowie w dzielnicach I-VII”

Urząd Miasta Krakowa przystępuje  do realizacji badania ankietowego pn. „Porozmawiajmy o Krakowie w dzielnicach I-VII”. Badanie jest kontynuacją akcji przeprowadzonej już w dzielnicach Nowej Huty i Podgórza. Celem badania jest zebranie opinii mieszkańców i mieszkanek dotyczących działań Miasta na rzecz poprawy jakości życia w ich najbliższym otoczeniu.

Krótką, anonimową ankietę można wypełnić w terminie do 3 marca br. – elektronicznie, link do ankiety:https://forms.office.com/e/84bFbYYf9t– lub w punktach stacjonarnych, których wykaz będzie opublikowany wkrótce na stronie www.obywatelski.krakow.pl.

Ankietę mogą wypełnić mieszkańcy i mieszkanek siedmiu Dzielnic Krakowa:

• Stare Miasto – I,
  • Grzegórzki – II,
  • Prądnik Czerwony – III,
  • Prądnik Biały  – IV,
  • Krowodrza – V,
  • Bronowice – VI,
  • Zwierzyniec – VII

Opracowane wyniki ankiet zostaną omówione na spotkaniach Zastępców Prezydenta Miasta Krakowa: Pana Jerzego Muzyka i Pana Andrzeja Kuliga oraz dyrektorów wybranych komórek organizacyjnych Urzędu Miasta i Miejskich Jednostek Organizacyjnych, które to spotkania odbędą się w każdej ze wskazanych Dzielnic w okresie od marca do czerwca br.

Podczas planowanych spotkań odbędzie się również prezentacja zamierzeń inwestycyjnych Miasta we wskazanym obszarze, a następnie dyskusja, w trakcie której mieszkańcy będą mogli przedstawić swoje pomysły zmian w najbliższym otoczeniu.

Czekamy na Państwa opinie!

Bardzo pilne!

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół szkoły z przykrością zawiadamia, że planowane na dziś w klubie Feniks spotkanie absolwentów odbędzie się w innym terminie. O nowym terminie powiadomimy na stronie internetowej szkoły, informacje można będzie uzyskać również pod numerem telefonu  780 634 751.

Stowarzyszenie jeszcze raz bardzo przeprasza za zaistniałe niedogodności.

Julia Antosz stypendystką Prezesa Rady Ministrów

2 grudnia 2022 r. w Auli Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla uczniów szkół z Krakowa i okolic, którzy w swoich szkołach osiągnęli najlepsze wyniki w nauce w roku szkolnym 2021/2022. Pamiątkowe dyplomy wręczała Barbara Nowak – Małopolski Kurator Oświaty. Miło nam poinformować, że wśród uczniów VII LO w Krakowie na stypendium zasłużyła Julia Antosz z obecnej klasy 3D. Serdecznie gratulujemy!

Link do informacji na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Krakowie: https://kuratorium.krakow.pl/fotorelacja-z-uroczystosci-wreczenia-stypendiow-prezesa-rady-ministrow/

Link do fotorelacji na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Krakowie: https://photos.google.com/share/AF1QipPAUysF4xI-Ty1EuLGTphSfmGhDzJAOjWH5twAxmc-tfXdVcEyFaztNAOdRNDlO5g?key=MGk2bFY3MWs1WjBrMnNya3BicThyRzJ1SUc2Mnh3