Autor: Marzena Gzyl

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie i Rodzice!

Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2022/2023 odbędzie się 1 września 2022 r. wg  następującego porządku:

9.00 –  Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego z udziałem nauczycieli, rodziców i uczniów wszystkich klas w Kościele NMP z Lourdes przy ul.  Misjonarskiej 37

10.00 – Uroczysta inauguracja roku szkolnego dla klas I w Centrum Sportu i Kultury VII LO, następnie spotkania z wychowawcami klas w wyznaczonych salach lekcyjnych

10.00 – spotkania uczniów klas II, III i IV z wychowawcami w wyznaczonych salach lekcyjnych

4a – sala B8

1g – sala A7

2022.04 Sukces Anny Masłoń

Sukces Anny Masłoń

8 kwietnia w siedzibie Senatu zebrali się uczestnicy etapu centralnego ogólnopolskiego konkursu „Senat Rzeczypospolitej Polskiej – jego rola i znaczenie w systemie politycznym”, organizowanego przez Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Przed rozpoczęciem eliminacji pisemnych uczestnicy zajęli miejsca senatorskie w sali obrad (była to okazja do przyjrzenia się aparaturze do głosowania która znajduje się przed każdym fotelem) i poznali jej historię.

Społeczność Siódemki przeżywa smutek spowodowany odejściem swojej wieloletniej nauczycielki, Pani Profesor Marii Powązki, która zmarła 29 stycznia 2022 r.

Pracując jako polonistka, z wielkim zaangażowaniem i pasją realizowała swoje powołanie zawodowe. Łatwo znajdowała wspólny język z wychowankami, a w gronie nauczycieli dała się poznać jako osoba o szczerozłotym sercu. W podejmowanych aktywnościach z wszystkich współpracowników zawsze wydobywała zwyczajną dobroć.

Zapamiętamy jej serdeczność i szczerość w relacjach międzyludzkich oraz bezpośredniość w kontaktach, których bardzo nam będzie brakować.