Sukces Anny Masłoń

2022.04 Sukces Anny Masłoń

8 kwietnia w siedzibie Senatu zebrali się uczestnicy etapu centralnego ogólnopolskiego konkursu „Senat Rzeczypospolitej Polskiej – jego rola i znaczenie w systemie politycznym”, organizowanego przez Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Przed rozpoczęciem eliminacji pisemnych uczestnicy zajęli miejsca senatorskie w sali obrad (była to okazja do przyjrzenia się aparaturze do głosowania która znajduje się przed każdym fotelem) i poznali jej historię.

Podczas uroczystego otwarcia zawodów komisja konkursowa ogłosiła, że konkurs cieszył się dużą popularnością, a w eliminacjach szkolnych wzięło udział kilka tysięcy osób. Przez następną godzinę uczestnicy mierzyli się z pięćdziesięcioma pytaniami dotyczącymi systemu naczelnych władz państwowych i dziejów polskiego parlamentu. W oczekiwaniu na wyniki uczniowie mieli okazję zwiedzić budynek Sejmu i zjeść obiad w sejmowej restauracji. Po wyłonieniu 10 laureatów odbył się multimedialny quiz z ich udziałem. Ostatnim punktem programu było spotkanie z Marszałkiem Senatu, który wręczył nagrody zwycięzcom.

2022.04 Sukces Anny Masłoń 01

Anna Masłoń, uczennica klasy 3F1 znalazła się w gronie 10 najlepszych uczestników, otrzymując tytuł laureata, wydawnictwa naukowe i multimedialne oraz indeksy m. in. na Uniwersytet Warszawski.

Bardzo cieszymy się z sukcesu Ani Masłoń i serdecznie jej gratulujemy!