Menu Zamknij

Kategoria: Aktualności

Szkolny Konkurs Poetycki

Drogie Uczennice i Drodzy Uczniowie,
Zapraszamy do udziału w I Szkolnym Konkursie Poetyckim VII LO pod patronatem krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Mottem konkursu jest fragment wiersza Adama Zagajewskiego: „Spróbuj opiewać okaleczony świat”. Zachęcamy do napisania 1 wiersza o dowolnej problematyce i przesłania go na adres m.bujanowicz@vii-lo.krakow.pl. do dnia 18.02.2025 r. Laureaci otrzymają nagrody książkowe oraz możliwość publikacji swojego utworu na portalu wydawnictwa Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oddział Kraków. Warunki uczestnictwa: Przesłanie pracy (1 wiersza o dowolnej problematyce) do dnia 18.02.2025 r. na adres m.bujanowicz@vii-lo.krakow.plwersji elektronicznej (format Word lub PDF). Plik musi być podpisany imieniem i nazwiskiem oraz klasą, w pliku również w prawym górnym rogu umieszczamy imię i nazwisko oraz klasę. Więcej informacji znajduje się na stronie szkoły a także w szkolnej bibliotece.

Prosimy o zapoznanie się z zamieszczonym poniżej (krótkim) regulaminem konkursu.

Regulamin konkursu.

Sukces w rankingu Perspektywy 2025

Z dumą i satysfakcją informujemy, że po raz kolejny nasze liceum zdobyło trofeum Złotej Tarczy w prestiżowym rankingu liceów ogólnokształcących miesięcznika Perspektywy (110. miejsce w Polsce i 10. miejsce w Małopolsce).

Gratulujemy i dziękujemy naszym ubiegłorocznym absolwentom i olimpijczykom oraz ich nauczycielom!

Link do rankingu: https://2025.licea.perspektywy.pl/rankingi/ranking-glowny-liceow

Zebrania z rodzicami 16 stycznia 2025 r.

Szanowni Państwo!

Zapraszamy wszystkich rodziców i opiekunów na zebrania, które odbędą się w czwartek 16 stycznia 2025 r. według następującego planu:

16:30 – klasy II i III oraz klasa IA (z wyjątkiem kl. 2A i 2G – wychowawcy nieobecni)

17.30 – koncert kolęd dla rodziców w auli szkolnej (sala A10)

18:30 – klasy I i IV (z wyjątkiem kl. 1A – 16.30)

Szczegółowy harmonogram wywieszony będzie w dniu zebrania w holu szkoły.

Siódemkowe czytanie Nałkowskiej

„Odjadę znów, ale jeszcze wrócę, zawsze wrócę…” – tak z miłością i tęsknotą pisała o swoim domu Zofia Nałkowska. To zdanie pięknie wybrzmiało podczas „Siódemkowego czytania Nałkowskiej”, cyklicznego projektu organizowanego przez bibliotekę. Spotkanie, które w tym roku odbyło się 12 grudnia, miało szczególny charakter, ponieważ właśnie obchodzimy 140 rocznicę urodzin i 70 rocznicę śmierci Patronki naszego liceum. Fragmenty autobiograficznej książki Nałkowskiej „Dom nad łąkami”, która jest nostalgiczną opowieścią o świecie dzieciństwa i młodości, o domu zagubionym wśród łąk, lasów i mokradeł – czytali i pięknie interpretowali: Magdalena Brejta (1a), Aleksander Ossowski (2f), Katarzyna Stachura (2b), Małgorzata Stachura (2a), Wiktor Szostak-Sobalski (2c) oraz Magdalena Wilk (2a). Spotkanie prowadziły Tatiana Pabian i Oliwia Sarnecka (2g).

Pani profesor Teresie Koszewskiej serdecznie dziękujemy za pomoc przy organizacji wydarzenia.

Małgorzata Urbaniak

Zwierzyniecki Konkurs Recytatorski Poezji Czesława Miłosza

Zwierzyniecki Konkurs Recytatorski Poezji Czesława Miłosza

Małgorzata Stachura z klasy II A uczestniczyła w Zwierzynieckim Konkursie Recytatorskim Poezji Czesława Miłosza i za recytację wiersza „Unde malum” została nagrodzona drugim miejscem. Serdecznie gratulujemy.

W recytowanym przez Małgorzatę utworze Miłosz kończy polemikę prowadzoną z Tadeuszem Różewiczem słowami:

„rzeczywiście panie Tadeuszu
zło (i dobro) bierze się z człowieka”

Małopolski Konkurs Pięknego Czytania

Małgorzata Stachura z klasy II A zdobyła II miejsce oraz uzyskała tytuł Wicemistrzyni Pięknego Czytania w XVII Małopolskim Konkursie Pięknego Czytania. Międzyszkolny etap tego konkursu odbył się 27 listopada 2024 roku.

Jury doceniło żywiołową interpretację tekstu, umiejętność zaangażowania odbiorcy w emocje bohaterów oraz bardzo dobrą dykcję naszej uczestniczki.

Małgosia przeczytała fragment książki N. H. Kleinbaum „Stowarzyszenie umarłych poetów”.

Dyplomy i nagrody dla zwycięzców wręczone zostaną 11 grudnia 2024 roku podczas uroczystej gali konkursu.

Małgosiu, serdecznie Ci gratulujemy!

Małgorzata Urbaniak

Ogólnopolski Konkurs o sztuce Krakowa „Krakowskie Perełki”

20 listopada Julia Wojnar z klasy 4A i Stanisław Pasteczka z klasy 2B wzięli udział w finale i zostali laureatami III miejsca Ogólnopolskiego Konkursu o sztuce Krakowa „Krakowskie Perełki”, organizowanego przez Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana. Zmagania konkursowe polegały na przygotowaniu prezentacji o wybranym dziele lub artyście związanym z Krakowem oraz wygłoszeniu wystąpienia i rozmowie z komisją. Julia Wojnar prezentowała sztukę Leona Wyczółkowskiego, a Stanisław Pasteczka obraz Jana Matejki „Wyjście żaków z Krakowa w roku 1549”. Gratulujemy!

Szkolenie cybersecurity z Sekurak

28 listopada 2024 roku uczniowie klasy 2c o profilu matematyczno-fizyczno-informatycznym oraz klasy 3c o profilu matematyczno-fizycznym, realizujący dodatkowe zajęcia z algorytmiki i programowania, mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym szkoleniu organizowanym przez firmę SEKURAK. Tematem spotkania było „NIS2 okiem hackera. Zobacz hackowanie na żywo”.

Podczas szkolenia uczniowie zapoznali się z dyrektywą NIS2 z perspektywy praktycznej, co obejmowało m.in.:

• skondensowane wprowadzenie do tematyki,

• pokaz cyberataku na żywo na przykładzie infrastruktury wodociągowej,

• omówienie scenariuszy reakcji na incydenty,

• analizę ryzyka i wskazówki dotyczące ochrony przed cyberzagrożeniami.

Całość wydarzenia prowadził zespół ekspertów firmy Securitum (Sekurak) – Tomasz Turba i Aleksander Wojdyła – uznani specjaliści z dziedziny bezpieczeństwa IT i etycznego hakowania. Dzięki pasjonującemu przekazowi i realistycznym przykładom uczestnicy mieli okazję zgłębić praktyczne aspekty cyberbezpieczeństwa i jego kluczowe znaczenie w obliczu współczesnych wyzwań technologicznych.

Udział w takim szkoleniu był cennym doświadczeniem, które z pewnością wzbogaci wiedzę i umiejętności naszych uczniów!

Pięknie czytają…

Małgorzata Stachura (2a), Piotr Wyżga (4b), Wiktor Szostak-Sobalski (2c), to zwycięzcy szkolnego etapu Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania. Razem z innymi pięknie czytającymi, przenosili zgromadzonych w czytelni słuchaczy w literackie światy pełne emocji, i wzruszeń. Tak różnorodne i barwne, jak oni… Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy, a trójce nagrodzonych oraz wyróżnionym: Katarzynie Stachurze (2b), Mai Poziemskiej (2d), Magdalenie Brejcie (1a) serdecznie gratulujemy. Zdobywczyni pierwszego miejsca – Małgosia Stachura (2a) będzie reprezentowała naszą szkołę podczas etapu małopolskiego tego konkursu. 

Małgorzata Urbaniak 

Zebrania z rodzicami 14 listopada 2024 r.

Szanowni Państwo!

Zapraszamy wszystkich rodziców i opiekunów na zebrania, które odbędą się w czwartek 14 listopada 2024 r. według następującego planu:

17:30 – klasy II i III

18:30 – klasy I i IV (z wyjątkiem kl. 1G i 4A – wychowawcy nieobecni)

Szczegółowy harmonogram wywieszony będzie w dniu zebrania w holu szkoły.

Skip to content