Pomoc Ukrainie w Siódemce

2022.03 Pomoc Ukrainie
W obliczu niewyobrażalnie trudnej sytuacji, która spotkała naszych Sąsiadów – Ukrainę – chcemy pomóc najbardziej, jak tylko możemy.

Akcje wewnątrzszkolne:

Zbiórka na rzecz lwowskiej Szkoły nr 10 im. św. Marii Magdaleny
Od lat – jako Siódemka – współpracujemy z ukraińską szkołą, która teraz bardzo potrzebuje naszego wsparcia. Prosimy o wpłaty – nawet symboliczne 5 zł – do Przewodniczących klas, a następnie na konto Rady Rodziców (nr konta: PEKAO 79 1240 4575 1111 0000 5457 5884) z dopiskiem „Solidarni ze Lwowem”. Zgromadzone pieniądze zostaną wykorzystane na pomoc rzeczową lub bezpośrednią w przetrwaniu ataku.

Kawiarenka charytatywna i wieczór poezji ukraińskiej

10 marca, gdy odbędą się spotkania z rodzicami, zapraszamy na charytatywny kiermasz ciast – pieniądze będą przekazane na pomoc Ukrainie. Miejsce będzie miał też wieczór poezji ukraińskiej, co pomoże celebrować kulturę i sztukę naszych Sąsiadów.
Akcje międzyszkolne:
Wraz z SKSŚ – Samorządami Krakowskich Szkół Średnich – angażujemy się w kolejne akcje pomocy rzeczowej oraz finansowej Ukrainie.

Pomoc finansowa

Bierzemy udział w pomocy finansowej za pośrednictwem licznych fundacji. My – jako Zarząd SU VII LO – wybraliśmy zbiórkę Polskiej Akcji Humanitarnej. Pomoc skierowana jest zarówno do osób na Ukrainie, jak i tych, które przybyły do Polski. Zachęcamy nawet do symbolicznych wpłat. Link do zbiórki: https://www.pah.org.pl/wplac/?form=ukraina.

Pomoc rzeczowa

Na Stadionie Miejskim w Krakowie (ul. Reymonta 22) ma miejsce zbiórka rzeczowa organizowana przez Miasto Kraków. Zachęcamy do przynoszenia potrzebnych artykułów bezpośrednio pod stadion lub do naszej szkoły – do biblioteki.
Lista potrzebnych artykułów:
  • koce termiczne,
  • śpiwory,
  • maty do spania (z pokryciem foliowym),
  • materace,
  • ubrania,
  • peleryny przeciwdeszczowe,
  • środki pielęgnacyjne i higieniczne,
  • środki myjące do ciała,
  • pasty do zębów,
  • szczoteczki do zębów,
  • szczotki do włosów,
  • bielizna damska,
  • bielizna męska,
  • bielizna dziecięca,
  • podpaski,
  • pieluchy dziecięce,
  • pieluchy dla dorosłych,
  • ręczniki papierowe,
  • ręczniki z mikrofibry,
  • zestaw wielorazowych naczyń kuchennych: głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki,
  • środki antyseptyczne/spirytus,
  • maseczki wielorazowe,
  • woda,
  • produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania,
  • batony energetyczne,
  • suszone owoce,
  • orzechy,
  • żywność puszkowana,
  • makarony,
  • płatki błyskawiczne,
  • zapałki,
  • baterie,
  • zapalniczki,
  • świece,
  • zestawy medyczne.
Liczymy na Waszą pomoc i serdecznie zachęcamy do wspomożenia jak największej ilości akcji – nawet symbolicznie. Niedługo pojawią się kolejne informacje na temat naszej pomocy Ukrainie.
Życzymy Wam dużo spokoju i miłości
Opublikowany wAktualności, Samorząd Uczniowski