Lekka atletyka – jesień 2021

2021.10 Lekka atletyka – jesień 2021 - 01

Jesień to tradycyjnie w zawodach międzyszkolnych czas lekkoatletyki i biegów przełajowych. Zapraszamy na krótkie relacje z tychże zawodów.

Krakowska Olimpiada Młodzieży – Biegi Przełajowe – 28.09.2021

Jako pierwsi w tym roku szkolnym do rywalizacji przystąpili przełajowcy. Obie nasze reprezentacje zajęły miejsca w połowie stawki, co można uznać za przyzwoity wynik, szczególnie po tak długiej przerwie covidowej. Ostatecznie dziewczyny uplasowały się na 7. miejscu, a chłopcy oczko niżej.

Krakowska Olimpiada Młodzieży – I Rzut Drużynowej Ligi Lekkoatletycznej Dziewcząt – 30.09.2021

Pomimo, że nie udało się wystawić optymalnego składu dziewczęta z „Siódemki” spisały się na medal, zajmując trzecie miejsce. Strata punktowa do prowadzących zespołów jest niewielka, więc w II rzucie na wiosnę będzie trwać zacięta walka o zwycięstwo. Indywidualnie na drugich miejscach uplasowały się: Justyna Stachyra (pchniecie kulą) i Antonina Słońska (800 m).

Krakowska Olimpiada Młodzieży – I Rzut Drużynowej Ligi Lekkoatletycznej Chłopców – 05.10.2021

2021.10 Lekka atletyka – jesień 2021 - 02

Trochę słabiej poszło w „drużynówce” chłopakom, choć także byli w niepełnym składzie. Na razie zajmują 6. miejsce, z widokami na poprawę na wiosnę. Indywidualnie pierwszy był Mateusz Foryś (1500 m), a trzeci Kacper Ziemba (skok w dal).

Małopolska Licealiada Młodzieży – Indywidualna Liga Lekkiej Atletyki – 11.10.2021

Wyśmienicie w indywidualnych zmaganiach w Małopolsce zaprezentowali się nasi lekkoatleci – Mateusz Foryś był pierwszy w biegu na 1500 m, Justyna Stachyra pierwsza w pchnięciu kulą i druga w rzucie oszczepem, Kacper Ziemba szósty w skoku w dal a Antonina Słońska ósma w biegu na 800 m.

Małopolska Licealiada Młodzieży – Drużynowa Liga Lekkiej Atletyki Dziewcząt – 19.10.2021

2021.10 Lekka atletyka – jesień 2021 - 03

Dzięki dobrej postawie w KOM nasze dziewczęta miały okazję rywalizować z najlepszymi szkołami z Małopolski. I wyszły z tej rywalizacji obronną ręką zajmując 3. miejsce – ponownie z widokami na dogonienie najlepszej dwójki w II rzucie na wiosnę. Świetnie spisały się przede wszystkim Justyna Stachyra (pierwsza w rzucie oszczepem), Alicja Nogieć (zwycięstwo na 200 m),  Hanna Seweryn (2. w biegu na 400 m), Joanna Wolska (trzecia na 100 m), Antonina Słońska (trzecia na 1500 m), Magda Depa (3 miejsce w skoku w dal) i również trzecia sztafeta 4×100 metrów.

Wszystkim naszym zawodniczkom i zawodnikom należą się gratulacje i duże brawa.

Marcin Klatka

Opublikowany wAktualności, Sport