Krakowski Dzień Samorządu Uczniowskiego

2021.10 Krakowski Dzień Samorządu Uczniowskiego

20 października 2021 r. miejsce miał Krakowski Dzień Samorządu Uczniowskiego organizowany przez Urząd Miasta Krakowa. Trzy uczennice z Siódemki – pod opieką Pani Profesor Magdaleny Bator – miały możliwość wziąć w nim udział. Najpierw odbył się wykład w auli Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie można było posłuchać o tym, jak zdobyć fundusze na działania samorządowe. Była to bardzo cenna lekcja, która z pewnością przyda się już w niedalekiej przyszłości.

Zakończenie Dnia Samorządu stanowiła gra terenowa w Parku Jordana. Zadania artystyczne, łamigłówki i zabawy typu kalambury były angażujące w ciekawy sposób i wymagały – jakże potrzebnej w samorządzie – współpracy. Dla wszystkich uczestników, a także opiekunów, został przewidziany poczęstunek w postaci burgerów. Udział w Krakowskim Dniu Samorządu Uczniowskiego był z pewnością poszerzającym horyzonty oraz inspirującym doświadczeniem, które przyniosło nam wiele radości.

MB

Opublikowany wAktualności, Samorząd Uczniowski