103. rocznica odzyskania Niepodległości

2021.11 103. rocznica odzyskania Niepodległości

Zgodnie z tradycją naszego Liceum cała społeczność szkolna uczciła 103. rocznicę odzyskania Niepodległości. Samorząd Szkolny przygotował odświętną dekorację, a uczniowie klasy IA wręczyli wszystkim kotyliony.Merytoryczne przygotowanie klas pierwszych i drugich do godnego świętowania rocznicy Niepodległości zapewnili uczniowie klasy 3B2, prowadząc bardzo ciekawe lekcje historii na temat trudnej i długotrwałej drogi prowadzącej do Polski Niepodległej.

Jednym z elementów tegorocznych obchodów w naszej szkole jest wystawa „W stulecie czynu legionowego”, wypożyczona przez krakowski IPN. Porusza ona istotny wątek dążeń niepodległościowych, jakim była działalność konspiracyjna i czyn wojskowy Legionów Polskich. Wystawa stała się przyczynkiem do poruszenia podczas zajęć lekcyjnych kwestii odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jak co roku, odbył się także szkolny konkurs Ojcowie Niepodległej Polski, którego laureatami zostali Anna Masłoń, Wojciech Buzała oraz Jan Stawarz.

Zwieńczeniem uroczystości było wspólne odśpiewanie hymnu – tym samym dołączyliśmy do akcji #szkoła do hymnu. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli reprezentacja każdej klasy wzięła udział w tym doniosłym wydarzeniu.

Bożena Błażejowska