Zmarł nasz absolwent Łukasz Wcisło

2021.12.14 Zmarł nasz absolwent Łukasz Wcisło

Niedowierzanie, smutek, ból…

14 grudnia 2021 roku zmarł nasz Siódemkowicz, Łukasz Wcisło.

Byłem jego wychowawcą i nauczycielem w klasie B, w latach 2011-2014.

Łukasz był dobrym człowiekiem o wielu pasjach, którymi dzielił się z innymi. Wrażliwy, sumienny, słowny.

Bardzo zaangażowany w życie szkoły. Brał udział w wielu projektach, konkursach.

To co najbardziej nas połączyło to fascynacja Dalekim Wschodem, Chinami, Japonią, Koreą. Zdobył czwarte miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Chinach. To zdjęcie pod tekstem zrobiłem Łukaszowi właśnie wtedy.

Tę fascynację Łukasz kontynuował studiując na Uniwersytecie Jagiellońskim kierunki azjatyckie, gdzie pięknie, z rozmachem, rozwinął skrzydła.

Będąc studentem, mnie i naszych uczniów, wspierał przy konkursie o Chinach i miał swój udział w sukcesach Dominiki i Natalii, które później wygrywały ten konkurs i w nagrodę poleciały do Chin.

Bywał w  Siódemce dzieląc się swoimi sukcesami i zdobytą wiedzą. Przy jednym takim spotkaniu przekazał mi swoją prace dyplomową o Japonii, po czym pełen entuzjazmu podjął wyzwanie na Uniwersytecie w Nagoi, w Japonii.

Mieliśmy się spotkać, tyle tematów było do omówienia….

Póki co, żegnaj. Tymczasem.

Grzegorz Toboła