Szachy kolejną siódemkową tradycją

26.09.2022r. o godzinie 12:00 aula VII LO wypełniła się Szachistami Nałkowskiej, którzy przybyli, by zmierzyć się ze sobą podczas cichych, ale ekscytujących pojedynków.

Turniej Szachowy VII LO stanowił formę wyznaczenia reprezentacji Siódemki do Licealiady. W kwestii organizacyjnej
i technicznej niesamowicie wsparł nas Krakowski Klub Szachistów 1893 – a szczególnie Pan Jacek Wolak oraz Pan Bartłomiej Pawlak.

Uczestnicy rozegrali po 7 rund, a najlepsi okazali się: Emilia Pawlak (4a), Hanna Batko (1g) oraz Tomasz Kubica (3c). Wyróżniona została także Julia Wiszniewska (1c). Dyrekcja – wraz z Samorządem Uczniowskim – przygotowała dla nich upominki.

Zwieńczenie wydarzenia stanowiła partia „na ślepo”, którą rozegrali przeciwko sobie Uczniowie naszej szkoły – Emilia Pawlak oraz Szymon Wydmański.

To już kolejny turniej szachowy w Siódemce na przestrzeni ostatnich miesięcy. Uczniowie coraz chętniej angażują się w rozgrywki i widać, że sprawia im to ogromną satysfakcję. Czekamy na kolejne szachowe sukcesy i życzymy powodzenia na dalszej czarno-białej ścieżce.