Bieg o szablę kpt. Antoniego Stawarza

Już od 26 lat rozgrywany jest bieg o szablę kpt. Antoniego Stawarza – bardzo prestiżowa impreza, ściśle związana z obchodami rocznicy odzyskania przez Kraków niepodległości w 1918 roku. Tym razem, 30 października na starcie stanęło 17 reprezentacji krakowskich liceów, w tym oczywiście drużyna Siódemki. Bieg odbywa się w formie sztafety 4×600 m, a każdą szkołę reprezentują dwie dziewczyny i tyluż chłopców. Siódemkowicze po raz kolejny pokazali, że mają silną drużynę i wygrali całe zawody, osiągając blisko 3 sekundy przewagi nad kolejnymi liceami. W efekcie szabla trafiła w nasze ręce po raz… siódmy! Najlepsze szkoły zostały wyróżnione medalami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.

Reprezentacja VII LO: Julia Majos (IB), Maria Musiał (IB), Kacper Ziemba (IIIF), Maciej Laskowski (IVB), rezerwowi: Sonia Pacześniak (IIG), Marcin Kościukiewicz (IVG). Opiekunem zespołu był prof. Marcin Klatka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia: