Jubileuszowe wspomnienia

VII Liceum Ogólnokształcące im. Zofii Nałkowskiej w Krakowie będzie obchodziło w tym roku Jubileusz 120-lecia. Warto przypomnieć, iż Szkoła została powołana do życia w 1902 roku jako II Cesarsko-Królewska Wyższa Szkoła Realna, na trwale wpisując się w życie Krakowa i Krakowian. Od początku swojego istnienia działała ona w kamienicy przy ul. Michałowskiego pod numerem 8, 10 i 12. 16 września 1961 roku placówka przeniosła się do nowego budynku zlokalizowanego przy ul. Skarbińskiego 5, gdzie funkcjonuje do dziś.

„Siódemka” wypuściła spod swoich skrzydeł wielu wybitnych absolwentów – piosenkarki: Ewę Demarczyk, Olgę „Korę” Jackowską; aktorki: Annę Dymną, Annę Seniuk, Maję Ostaszewską; publicystów i pisarzy: Janinę Paradowską, Łukasza Orbitowskiego, Romana Graczyka; historyków: Filipa Musiała, Wojciecha Frazika, Jana Rydla oraz polityczkę i eurodeputowaną Różę Marię Grӓfin von Thun und Hohenstein.