Nadchodzi nowe

Nowy budynek VII Liceum Ogólnokształcącego im. Zofii Nałkowskiej przy ul. Skarbińskiego 5 w Krakowie /zdjęcie archiwalne/

Bene est recordari czyli Dobrze jest wspominać!

Nastały nowe czasy dla naszej „Siódemki”.

Kontynuując sentymentalną podróż po historii szkoły warto wspomnieć, iż w 1945 roku działała ona jako IX Gimnazjum i Liceum Żeńskie. W 1950 roku placówce nadano nazwę VII Liceum Ogólnokształcącego im. Zofii Nałkowskiej. Wtedy jeszcze jej siedziba mieściła się wciąż przy ul. Michałowskiego. Dzień 16 XI 1961 roku był ostatnim, w którym zebrano się na podwórku pod tym właśnie adresem, by pożegnać stare mury szkoły. Poczet uczennic ruszył tłumnie w kierunku odległej ulicy Skarbińskiego. Na „siódemkowe” Grono Pedagogiczne i Uczennice czekał już nowy gmach szkolny, przestronne i słoneczne sale, nowoczesne pracownie, jak również Aula szkolna.