Menu Zamknij

Lustro duszy, czyli czytamy „Granicę” Zofii Nałkowskiej

„Granica” Zofii Nałkowskiej, lustro duszy, w którym możemy się przejrzeć; zdania, które nie straciły na aktualności, a głośno czytane nabrały głębszego znaczenia…

Wzorcom, które powstają w dzieciństwie współczesna psychologia poświęca wiele miejsca. Nałkowska już w 1935 roku dostrzegała te schematy oraz ich wpływ na dorosłe życie, i pisała też, że prawda o człowieku jest skomplikowana. Istnieje jednak granica, której człowiek nie może przekroczyć. Jest nią odpowiedzialność za dokonywane czyny.

Fragmenty „Granicy”, ukazujące portrety psychologiczne bohaterów, z wielkim zaangażowaniem, wrażliwością, ekspresją oraz zrozumieniem przeczytali Klaudia Ciszek z klasy II F, Maja Poziemska z klasy I D, Mieszko Madeyski z klasy II F, Kamil Skulich z klasy II E oraz Piotr Wyżga z klasy III B.

Zauroczyli słuchaczy piękną interpretacją i wyrazistą osobowością, dzięki czemu problemy bohaterów „Granicy” zyskały bliski nam, współczesny wymiar.

Spotkanie odbyło się 31 stycznia 2024 roku w czytelni naszej biblioteki, a prowadziły je uczennice klasy I A – Zofia Błachut i Magdalena Wilk.

Małgorzata Urbaniak

Opublikowany wAktualności
Skip to content