Joanna Pająk i Krzysztof Kotarski Finalistami 50. Olimpiady Geograficznej

Z ogromną radością i uznaniem informujemy, że w rozgrywanym w Łodzi tegorocznym etapie centralnym 50. Olimpiady Geograficznej tytuły Finalistów wywalczyło aż dwoje naszych uczniów: Joanna Pająk z klasy 4B i Krzysztof Kotarski z klasy 4D!
Nieoficjalnie możemy także nadać Asi tytuł Najlepszej Geografki Województwa Małopolskiego! 😉 Była bowiem jedyną uczennicą z naszego okręgu w gronie finalistów.
Wsparcia w przygotowaniu uczniów do konkursu udzielili nasi geografowie: Anna Szczerbińska i Paweł Młodawski.
Przy okazji warto wspomnieć, że do wcześniejszego etapu okręgowego zakwalifikowało się rekordowe ośmioro Siódemkowiczków: Maria Bartuś (4D), Julia Antosz (4D), Aleksandra Koźlak (4D), Szymon Zuziński (3B), Piotr Gołąb (3D) i Paweł Leśnik (3D). W przygotowaniach do konkursu cała ósemka wykazała się wielkim zaangażowaniem, wiedzą i zespołowością. Brawa należą się także i dla nich!
Gratulujemy!

Olimpiada Geograficzna to olimpiada przedmiotowa należąca do najważniejszych szkolnych konkursów. Do walki o tytuł ”Najlepszego Geografa w Polsce” rokrocznie stają tysiące uczniów.  Stawka jest niezwykle wysoka, a konkurs kosztuje wiele miesięcy trudów i wyrzeczeń. Aby zdobyć upragnione wyróżnienia, uczniowie muszą wykazać się umiejętnością pisania pracy naukowej na poziomie uniwersyteckim (1. etap) oraz wiedzą i umiejętnościami geograficznymi wykraczającymi wyraźnie poza zakres materiału matury rozszerzonej, wykazując je w części pisemnej i ustnej drugiego (okręgowego) i trzeciego (centralnego) etapu. Finaliści i laureaci takich olimpiad zwolnieni są z egzaminu maturalnego z danego przedmiotu, uzyskując awansem 100% z matury rozszerzonej, co w praktyce otwiera im drzwi na wymarzone kierunki studiów w całej Polsce!

Więcej informacji o Olimpiadzie Geograficznej można znaleźć pod linkiem:

Paweł Młodawski